Peptydy to krótkołańcuchowe białka, zbudowane z aminokwasów (maksymalnie stu). Są one jednym z podstawowych elementów budujących organizmy zwierzęce, biorą udział we wszystkich procesach fizjologicznych. Peptydy to grupa związków/środków podobnie jak np. środki przeciwzapalne, przeciwgorączkowe, antybiotyki, witaminy lub minerały.
Każdy z nich ma swoje określone działanie – tak samo, jak każda witamina lub lek.
Musimy więc poznać każdy z nich, żeby wiedzieć, co stosować i rozumieć dlaczego.
Peptydy otrzymane poprzez syntezę w laboratorium np. te dostępne na rynku (fiolki itp.). Peptydy syntetyczne, które mają budowę taką samą jak ich naturalne analogi posiadają takie same właściwości i działania jak związki naturalnie występujące w żywych organizmach.
Struktura peptydów jest bardzo niestabilna, tzn. że łańcuch aminokwasowy łatwo ulega rozpadowi do mniejszych cząsteczek. To właśnie dlatego peptydy (zwłaszcza rozpuszczone!) powinno się przechowywać w lodowce, z dala od światła, a podczas ich stosowania powinno się zachowywać ostrożność i unikać wstrząsów (z tego samego względu peptydów nie powinno się przechowywać w drzwiach od lodówki!)
Zwykłe peptydy nie nadają się do połykania, ponieważ zanim zostaną wchłonięte, układ pokarmowy je zniszczy/strawi. Po rozpuszczeniu tracą swoje właściwości i działają coraz słabiej – co stanowi głowy problem dla firm chcących wprowadzić syntetyczne peptydy na rynek.
Opatentowana przez nas technologia kapsułki w kapsułce.
Dzięki temu peptyd trafia tam, gdzie powinien i przenika do krwiobiegu – czyli działa.
Kapsułki zawierają:
Ta forma podaży przewyższa zastrzyki pod paroma względami. Przede wszystkim jest wygodna w użyciu – nie wymaga ona specjalnego przechowywania (można je przechowywać w szafce), nierozpuszczony peptyd (w formie proszku) nie jest tak niestabilny jak jego rozpuszczona forma podawana w formie iniekcji, a ponadto sama substancja aktywna charakteryzuje się większą wchłanialnością.
Do tej pory, żeby stosować kurację peptydami trzeba było stosować zastrzyki, co dla wielu osób było dość kontrowersyjnym i problematycznym rozwiązaniem. Nasze peptydy można połknąć w formie kapsułki – wszędzie i w każdym momencie! Nienaruszona substancja trafi prosto do jelita i zostanie wchłonięta do organizmu.
BPC-157 w tabletkach to efektywna forma podaży ze względu na proces produkcji. Tabletki powstają z mokrej masy, która jest następnie suszona. Każdy kontakt peptydu z wodą lub innym rozpuszczalnikiem stosowanym do produkcji tabletek powoduje degradacje peptydu – w większym bądź mniejszym stopniu. Dodatkowo trzeba je przechowywać w lodówce.
Są produkowane na „sucho” – w przeciwieństwie do BPC-157 w tabletkach, nie ma utraty peptydu podczas produkcji. Natomiast dostępne na rynku kapsułki nie działają lub działają słabo, ponieważ zawierają zwykłe formy peptydów – które zanim trafią do krwiobiegu zostaną strawione i zniszczone po połknięciu kapsułki.
Je także należy przechowywać w lodówce.
Większość peptydów nie nadaje się do stosowania donosowego, chociaż istnieją wyjątki takie jak selank czy semax. Wymagają przechowywania w lodówce i z daleka od światła – im dłużej stoją na półce, tym słabiej działają.
W miażdżącej większości na rynku występują szklane lub plastikowe fiolki z białym proszkiem w środku – powinien być to liofilizat (proszek suszony w ujemnej temp. -80 stopni C i próżni). Niewygodne ze względu to, że musisz kupić strzykawki, rozpuszczalnik, mieszać peptyd z rozpuszczalnikiem, wyliczać dawki i trzymać w lodówce z daleka od światła. Co więcej peptyd podaje się poprzez iniekcje domięśniowe lub podskórne co dla niektórych może być problematyczne, bolesne, lub po prostu kontrowersyjne. Peptyd po rozpuszczeniu go z rozpuszczalnikiem po czasie się rozpada. Im dłużej rozpuszczony stoi na półce, tym gorzej. Można to porównać do HCG, np. pregnyl – im dłużej stoi rozpuszczony, tym słabiej działa.
Kapsułki są wygodniejsze, nie trzeba ich trzymać w lodówce.
Tylko jeżeli zawierają obrobione chemicznie NL-peptydy.
Nie, to inna grupa związków. Niektóre peptydy znajdują się jednak na liście WADA, czyli są zabronione do stosowania przez sportowców zawodowych.
Nie.
Racja! Chyba, że to podwójna kapsułka i zawiera obronione NL-peptydy – wtedy działa:
https://synthagenlabs.com/produkty/ – obejrzyj prezentacje.
Wszystkie peptydy wprowadzone na rynek przez naszą firmę są w pełni bezpieczne i nie wykazują żadnych efektów ubocznych.
Jednakże niestety nie można tego powiedzieć o wszystkich innych peptydach jakie można znaleźć na rynku. Należy pamiętać, aby nie stosować peptydów zakupionych z niepewnego źródła.
Ogólnej poprawy funkcjonowania organizmu. W zależności od tego jaki peptyd używasz możesz odczuć przyspieszone procesy regeneracyjne (przydatne sportowcom), więcej energii na codzień lub zauważyć poprawę stanu skóry, czy włosów.
Tak,jak każdą inną substancję. Pamiętamy, że to dawka wywołuje ryzyko, a nie substancja.
BPC – 1-3 kaps dziennie.
-Epithalon – 1 kaps dziennie przez 30 dni lub 3 kaps dziennie przez 10 dni.
-GHK-CU – 1 kaps dziennie.
Zależy od schorzenia, każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie. Mogą wspomóc. Pamiętajmy, że lepiej zapobiegać niż leczyć, w przypadku chorób każdą kurację należy skonsultować z lekarzem.
Zależy jakie, te bezpieczne tak. Stosując je stale będziesz działać w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć.
Tak – wybieramy tylko bezpieczne środki.
Tak.
Zwykłe BPC tak. Naszego NL-BPC nie ma na liście WADA, bo to analog, więc dla prawa i dla WADY jest nowym związkiem.
Tak.
Skuteczność zastrzyku zależy od surowca i pochodzenia peptydu. Na rynku jest dużo chińskich peptydów niewiadomego pochodzenia – głównie w zastrzykach, fiolkach. Przy złożeniu, że peptyd w fiolce jest „pewny”, nasze kapsułki będą działać tak samo.
Biorąc pod uwagę fakt, że substancje te często są odczynnikami do badań (a nie do stosowania ich przez ludzi) oraz to, że można dostać zakażenia nieumiejętnie podając substancje – ODPOWIEDŹ BRZMI NIE.
Porównajmy „pewny”, działający NL-PEPTYD w zastrzyku z NL-PEPTYDEM w kapsułkach.Jest tak samo skuteczny.
Zgodnie z etykietą, nie stosować przez:
-Kobiety w ciąży
-Kobiety karmiące
-Osoby chorujące na nowotwory.
Nie ma znaczenia.
Nie ma znaczenia.
© 2022 Synthagen Laboratories. Wszelkie prawa zastrzeżone.